Site Loader

Szukając odpowiedniej nieruchomości pod wynajem, czy na emeryturę, w pierwszej kolejności wzrok kierowany jest w stronę najtańszych ofert, czyli domów, lub mieszkań przeznaczonych do remontów, lub w gorszej lokalizacji. Należy jednak pamiętać, że radość w związku z nalezieniem przystępnego cenowo domu nie powinien uśpić naszej czujność w innym ważnych aspektach w związku zakupem nieruchomości. W niżej opisanym artykule opiszemy czy tanie domy w Hiszpanii na sprzedaż to dobry pomysł na zakup nowego lokum.

Dom do remontu w Hiszpanii – sposób na wypoczynek i zarobek

Nieruchomości w Hiszpanii z roku na rok cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Pomimo upływu czasu od ostatniego kryzysu gospodarczego, kraj ten wciąż jest bogaty w tanie, oraz szybko nabierające wartości apartamenty, oraz domu. Hiszpania w sposób nieustanny kursi inwestorów z całej Europy, głównie Brytyjczyków. Nie ma co ukrywać, że warunki pogodowe, oraz dostępność słońca na co dzień to wartość dodana do każdego wyboru nieruchomości. Hiszpański rynek nieruchomości jest interesujący dla inwestorów, szukających w nim szans na szybki oraz łatwy zarobek. Powodem tego jest regularny wzrost cen domów, oraz apartamentów, utrzymujący się rocznie na poziomie 3-7%. Inwestorzy chętnie zajmują się najmem sezonowym, lub rocznym. W związku z tym potrafią wygenerować spore zyski ze względu na duże zainteresowanie turystów odwiedzających ten kraj. Hiszpania dalej zmaga się ze zbyt małą ilością hoteli, które mają zaplanowane obłożenie na kilka miesięcy do przodu. Turyści w związku z tym, szukają noclegów u prywatnych wynajmujących.

Flipping i rehabbing, czyli wyremontuj i zarabiaj

Pierwsze pojęcie, oznacza wyszukiwanie okazji cenowych, oraz szybką sprzedaż domu po wyższej cenie. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów do inwestowania na rynkach nieruchomości w każdym kraju. Drugie pojęcie oznacza, szukanie tanich mieszkań do remontu, oraz podniesienia ich wartości. W tym miejscu należy podkreślić, że taka forma zarabiania pieniędzy oznacza pewne ryzyko w związku z pochopną decyzją stanu technicznego. Może zdarzyć się tak, że jakakolwiek rysa może być oceniona zbyt łaskawie w oczach niedoświadczonej osoby, a prace związane z naprawą tego defektu okażą się bardzo kosztowna. Poprawna ocena stanu technicznego, oraz jego opis jest podstawą do zakupu rentownej inwestycji, w związku z tym powinna być dokonywana okiem specjalisty.

Mieszkania do remontu w Hiszpanii – wady i zalety

Zalety inwestowania w nieruchomości w Hiszpanii takie jak domy, oraz apartamenty nie brakuje. Zaznaczyć należy, że do największych plusów tego rozwiązania należy:

  • zakup po cenie znacznie niższej jak sprzedaż rynkowa
  • niskie koszty podstawowych dóbr rewitalizacyjnych
  • możliwości negocjacyjne
  • prawo sprzyjające inwestorom pod kątem łatwości uzyskiwania finansowania
  • stale rosnące zainteresowanie turystów tym krajem
  • wzrost wartości ceny po remoncie, oraz pracach porządkowych
  • możliwość wykończenia nieruchomości zgodnie z własnymi preferencjami
  • duże szanse na zakup nieruchomości w pożądanej nieruchomości.

Jeśli chodzi o wady, zakup domu do remontu zwiększa czynnik ryzyka inwestycyjnego, które zostało wyżej opisane. Znacznemu wydłużeniu może ulec również czas przeprowadzania prac remontowych, a także modernizacyjnych. W wielu przypadkach rewitalizacja może okazać się nieopłacalna, ale także niemożliwa. Niestety w takiej sytuacji jedyną szansą jest wyburzenie domu, a także postawienie nowego, lub ewentualna sprzedaż działki. Wszystkich tych problemów można uniknąć zatrudniając do oceny stanu technicznego nieruchomości specjalistę.

post autora: Gosia