Site Loader

Hiszpania znajduje się w południowo-zachodniej Europie. Niemal w całości otoczona jest przez morze i ocean, dlatego większa część jej terytorium tworzy półwysep. Ponadto Hiszpania to wyjątkowo górzysty kraj, z rozległym centralnym płaskowyżem. Klimat panujący w Hiszpanii jest jednym z najcieplejszych w całej Europie, co też czyni ją bardzo atrakcyjnym turystycznie krajem. Nic więc dziwnego, że Hiszpania corocznie gości na swych plażach i wyspach całe rzesze zagranicznych turystów.

Co może przemawiać za kupnem domu lub apartamentu w Hiszpanii?

Gospodarka na półwyspie Iberyjskim – Gospodarka Hiszpanii jest jedną z najlepiej rozwiniętych gospodarek na świecie, w której znaczącą rolę odgrywa obcy kapitał zagraniczny. Do uprzemysłowienia Hiszpanii głównie przyczyniły się inwestycje amerykańskie, brytyjskie, czy francuskie. Najważniejszą gałęzią gospodarki jest wysoko rozwinięty przemysł:

Gospodarka na półwyspie Iberyjskim - Gospodarka Hiszpanii jest jedną z najlepiej rozwiniętych gospodarek na świecie, w której znaczącą rolę odgrywa obcy kapitał zagraniczny

 • stoczniowy
 • metalurgiczny
 • elektroniczny
 • włókienniczy
 • rolno-spożywczy.

Do najbardziej rozwiniętych branż przemysłu należą:

 • rolnictwo (więcej)
 • leśnictwo
 • energetyka
 • rybołówstwo
 • transport
 • górnictwo
 • turystyka
 • import
 • eksport.

Po mimo wysokiego wskaźnika bezrobocia w tym kraju, w rzeczywistości nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Gdyż problem bezrobocia w Hiszpanii głównie wynika z mentalności i mobilności hiszpańskiego społeczeństwa, które słynie z wygodnego trybu życia. Toteż Hiszpanie unikają zwykle ciężkiej pracy fizycznej, lub biurowej, która obciąża zbytnio umysł i wiąże się z wysoką odpowiedzialnością. Ponadto w Hiszpanii od lat istnieje deficyt lokali na wynajem, co skutecznie zniechęca społeczeństwo do migracji, w celu podjęcia pracy.

 • Koszty utrzymania w Hiszpanii – Cena żywności w Hiszpanii jest porównywalna do tej w Polsce. Edukacja oraz Opieka Zdrowotna dla osób zameldowanych w kraju jest bezpłatna, z wyjątkiem niektórych zabiegów medycznych. Ze względu na niską cenę paliwa, zarówno transport prywatny jak i publiczny, jest znacznie tańszy niż w naszym kraju.
 • Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości – Kryzys gospodarczy, który nawiedził Hiszpanię w 2008 r. miał ogromny wpływ na tamtejszy rynek nieruchomości. Jednak od kilku lat sytuacja na rynku cały czas się umacnia, co sprawia, że ceny domów czy apartamentów nieustannie rosną. Dzięki temu, hiszpański rynek nieruchomości stał się rajem dla zagranicznych inwestorów. Prognoza wzrostu hiszpańskiej gospodarki przewiduje ciągły wzrost, który znacznie przewyższa wartości przypisane innym krajom europejskim. Toteż, decydując się na inwestycję na hiszpańskim rynku, możemy mieć pewność, że wartość zakupionego przez nas domu czy apartamentu będzie wzrastać.

Hiszpania znajduje się w południowo-zachodniej Europie

Jakie korzyści płyną z zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Z zakupu nieruchomości Hiszpania (https://worldresidence.eu/), najwięcej czerpią osoby, które zdecydowały się na wynajem zakupionego domu lub apartamentu. Ponadto, nie od dziś wiadomo, że to wynajem krótkoterminowy pozwala osiągnąć nawet o 50% większe zyski od wynajmu długoterminowego. Jeśli chodzi o Hiszpanię, nie ma się też co martwić brakiem obłożenia, gdyż rekordowe ilości turystów przybywających do tego kraju, zapewniają stały popyt na wynajem nieruchomości.

Zatem czy warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii? – Zdecydowanie TAK

Nawet jeśli nie zdecydujemy się na wynajem zakupionego domu lub apartamentu, zawsze możemy pozostawić go do własnej dyspozycji. Będzie doskonałą alternatywą dla nieplanowanego wyjazdu, z którym często wiąże się ryzyko braku dostępności miejsc noclegowych w wybranym terminie. Ponadto posiadanie własnej nieruchomości jest gwarancją prywatności, jakiej nie zawsze możemy doznać w trakcie urlopu spędzonego w hotelu lub innym miejscu zapewniającym nocleg. 

post autora: Gosia