Site Loader

Chyba każdy marzył kiedyś o beztroskich wakacjach w słonecznej Hiszpanii, podczas których mieszka się w pięknej wilii nad samą plażą i codziennie pije koktajle i lemoniady na terasie z widokiem na morze. A co, jeśli to nie musi być tylko sen, a rzeczywistość? W tym artykule przyjrzymy się bliżej domom nad morzem w Hiszpanii – czy w ogóle warto taki kupić, gdzie dokładnie powinien on się znajdować, ile może on kosztować oraz jak go kupić.

Własny dom nad morzem – czy się opłaca?

Czy naprawdę warto kupować własny domek letniskowy? O wiele łatwiej i taniej jest przecież korzystać z usług hotelów i apartamentów. Co więcej, dom to przecież dużo obowiązków, nie wspominając o fakcie, iż posiadając dom letniskowy, mimo woli jesteśmy przywiązani do tylko jednej wakacyjnej destynacji. Wszystkie te wady są jak najbardziej prawdziwe, jednak posiadanie własnego domu nad morzem niesie za sobą także wiele zalet. Niżej przedstawiono niektóre z nich.

  • Własny dom jest lokatą kapitału.
  • Posiadając dom nad morzem, można czerpać z niego duże dochody, wynajmując go jako apartament.
  • Własny dom w atrakcyjnym miejscu to gwarancja spokojnego wypoczynku i bezpieczna, wakacyjna ostoja.

Chyba każdy marzył kiedyś o beztroskich wakacjach w słonecznej Hiszpanii, podczas których mieszka się w pięknej wilii nad samą plażą i codziennie pije koktajle i lemoniady na terasie z widokiem na morze

W jakich regionach Hiszpanii kupić dom nad morzem?

Hiszpania to niezwykle piękny kraj, a do jej głównych walorów należą piękne wybrzeża. Tak więc, decydując się na zakup domku nad morzem w Hiszpanii, nie trzeba martwić się o to, że będzie on w mało malowniczym miejscu. Są jednak pewne regiony wybrzeża Hiszpanii, gdzie jest jeszcze piękniej, niż w innych.

Pierwszym, wartym wspomnienia miejscem, jest wybrzeże Costa Brava. Ma ono około 200 kilometrów długości i leży pomiędzy Francją, a Barceloną. Jest to niesamowite miejsce na wypoczynek – głównie ze względu na śliczne, piaszczyste plaże i obłędnie niebieskie, ciepłe morze. Costa Brava ma jednak pewną wadę – bardzo dużą ilość turystów. Piękne plaże zwykle są zatłoczone, a hotele i restauracje – pełne. Posiadanie własnego domu w tym rejonie w dużym stopniu pomaga uporać się z tym problemem.

Bardzo dużo domów do kupna można także znaleźć na wybrzeżu Costa Blanca. Jest to także niezwykle piękne miejsce, którego głównym walorem są nie tylko piękne, piaszczyste plaże, ale także słońce, którego jest tam niezwykle dużo. Wybrzeże to uznawane jest za jedno z bardziej słonecznych – słońce zalewa Costa Blanca aż 300 dni w roku. Costa Blanca jest także mniej popularną destynacją turystyczną, niż Costa Brava, więc nie ma tu takiego problemu z tłumami ludzi.

Warto też pamiętać o takich lokalizacjach jak: Costa de Sol, Rias Baixas, Costa Verde, Majorka oraz Wyspy Kanaryjskie.

Ile kosztuje dom nad morzem w Hiszpanii?

Domy nie są czymś tanim – zwłaszcza, jeżeli są to domy nad morzem i to jeszcze w Hiszpanii. Dokładna cena zależy oczywiście od wielkości domu, jego lokalizacji oraz daty wybudowania. Domy na sprzedaż Hiszpania nad morzem mogą kosztować zarówno paręset tysięcy euro, jak i parę milionów euro. Domy na wybrzeżu Costa Brava należą do jednych z droższych – taki sam dom leżący na przykład na Majorce byłby o wiele tańszy. Także popularne wśród osób kupujących domy w Hiszpanii Costa Blanca i Costa de Sol nie mogą poszczycić się tanimi ofertami. Dla osób szukających tanich ofert świetnie nadają się Wyspy Kanaryjskie – są piękne i malownicze, a przy tym pochłoną mniej pieniędzy.

Jak kupić dom nad morzem w Hiszpanii?

Kupno domu za granicą wcale nie jest trudne – można nawet powiedzieć, że jest całkiem proste. Tak naprawdę wystarczy mieć odpowiednie fundusze i dostęp do Internetu – w sieci znajduje się wiele ofert sprzedaży różnych domów w różnych zakątkach Hiszpanii. Należy jednak pamiętać, aby wybrać zaufanego pośrednika, aby nie zostać oszukanym.

post autora: Gosia