Site Loader

Coraz więcej Polaków decyduje się na inwestycje w nieruchomości za granicą. Jednym z krajów, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem, jest Hiszpania. W ciągu ostatnich lat widoczny jest tam stały wzrost cen nieruchomości oraz rosnące zapotrzebowanie na wynajem mieszkań. Jakie korzyści finansowe przynosi posiadanie domu w Hiszpanii? Które regiony kraju są najbardziej atrakcyjne dla inwestorów? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii?

Hiszpania to nie tylko piękne krajobrazy i przyjemny klimat, ale także korzystne warunki do inwestowania w nieruchomości. Według danych Eurostatu, w ciągu ostatnich kilku lat odnotowano tam stały wzrost sprzedaży domów oraz mieszkań, a ceny nieruchomości są znacznie niższe niż np. we Francji czy Niemczech. Ponadto, znaczna część rynku mieszkaniowego koncentruje się na turystycznych regionach kraju, co oznacza wysoki popyt na wynajem krótkoterminowy.

Inwestując w dom lub mieszkanie w Hiszpanii mamy pewność stabilnego zwrotu z inwestycji – często około 5-7% rocznie. Warto także pamiętać, że hiszpański system podatkowy oferuje wiele ulg dla inwestorów oraz możliwość odliczenia kosztów związanych z utrzymaniem i zarządzaniem nieruchomością.

Jakie są najpopularniejsze regiony dla inwestycji mieszkaniowych w Hiszpanii?

Najwięcej potencjalnych inwestycji znajduje się na południu Hiszpanii, na wybrzeżach Morza Śródziemnego. Najwięcej zainteresowania wśród inwestorów cieszy się Katalonia, Andaluzja oraz Walencja. Te regiony charakteryzuje bogata oferta nieruchomości – od luksusowych willi po małe apartamenty – a także szeroki zakres cenowy.

W ostatnich latach rozwijają się również regiony takie jak Murcja czy Aragonia, a także wyspy Balearów oraz Wyspy Kanaryjskie (https://www.spain.info/pl/region/wyspy-kanaryjskie/).

Jeśli planujemy wynajmować zakupioną nieruchomość to warto rozważyć lokalizację w pobliżu atrakcyjnych turystycznie miejscowości lub miast.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem nieruchomości za granicą?

Inwestowanie w nieruchomości za granicą może wiązać się z wieloma dodatkowymi kosztami i dodatkowymi formalnościami. Przed podjęciem decyzji o zakupie domu lub mieszkania w Hiszpanii warto dokładnie zapoznać się z polsko-hiszpańskim prawem dotyczącym nieruchomości oraz skorzystać z pomocy specjalisty w dziedzinie transakcji zagranicznych.

Ważne, żeby przed zakupem odwiedzić kilka mieszkań lub domów, aby móc porównać warunki i poziom wykończenia oraz ustalić odpowiednią cenę. Warto również zwrócić uwagę na koszty utrzymania nieruchomości, takie jak: rachunki za gaz, prąd czy internet.

Jakie korzyści finansowe przynosi posiadanie nieruchomości w Hiszpanii?

Posiadanie nieruchomości w Hiszpanii to korzyść nie tylko dla naszego komfortu życia, ale również dla portfela. Inwestycja ta generuje stały dochód w postaci czynszu lub opłat turystycznych. Ponadto, posiadając nieruchomość możemy śmiało myśleć o późniejszej odsprzedaży – ceny nieruchomości w Hiszpanii są stałe i wzrastające co roku.

Dla inwestujących z zagranicy ważna jest także stabilizacja kursu euro – dzięki temu, nawet jeśli cena domu spada na tymczasowo osłabionym rynku hiszpańskim, może ona być zrekompensowana przez umocnienie waluty przy wymianie na inne narodowe waluty.

Podsumowanie

Inwestycja w domy w Hiszpanii do kupienia to doskonała okazja dla tych, którzy szukają korzystnego zwrotu z inwestycji oraz chcą cieszyć się pięknym klimatem kraju. Możliwość stabilnego dochodu z wynajmu, możliwość odsprzedaży i coraz lepsze warunki do inwestowania powodują, że coraz więcej Polaków decyduje się na kupno domu lub mieszkania w Hiszpanii. Ważne jednak, żeby pamiętać o dodatkowych kosztach i formalnościach związanych z transakcjami zagranicznymi oraz skorzystać z pomocy specjalisty w tej dziedzinie.

post autora: Gosia