Site Loader

Być może chodzi Ci po głowie wyjazd w ciepłe miejsce, o typowo wakacyjnym klimacie. A może, idąc krok dalej, jesteś na etapie rozważania zakupu swojego M4 w kraju, gdzie słońce  występuje przez lwią część roku. Jeżeli tak, żyjesz w czasach, gdzie wyjazd i osiedlenie się za granicą, nigdy nie było prostsze. Wszechobecna globalizacja otworzyła szansę na podróż do każdego zakątka świata. W dobie pandemii wywołanej koronawirusem SARS-COVID-19 większość firm wysłała swoich pracowników na pracę zdalną i w tym modelu działa do tej pory, mimo, że pandemia powoli staje się przeszłością. Oznacza  to tyle, że marzenie o swoim mieszkaniu możesz spełnić w zupełnie innym kraju, nie obawiając się o utratę zatrudnienia lub bezrobocie wynikające z emigracji. Gdyby tak więc podjąć decyzję o zakupie mieszkania za granicą? A może mały domek przy plaży? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik pt. „WorldResidence – nieruchomości Hiszpania sprzedaż„, z którego dowiesz się co musisz wiedzieć przed zakupem nieruchomości w Hiszpanii.

Dlaczego Hiszpania?

Hiszpania jest krajem położonym na Półwyspie Iberyjskim. W Hiszpanii występuje klimat śródziemnomorski, kontynentalny i morski. To słoneczny i ciepły kraj w którym słońce świeci większą część roku. Temperatury są łagodne i nie spotkamy się tam z zimą czy jesienią charakterystyczną dla krajów położonych w strefie umiarkowanej. Za najprzyjemniejszą porę roku uważa się tam wiosnę i jesień, kiedy na zewnątrz jest ciepło i umiarkowanie wilgotno. Latem powietrze jest suche i gorące, ale w kraju nie brakuje miejsc, gdzie letnia pora jest prawdziwą przyjemnością.

Nieruchomości Hiszpania sprzedaż

Pandemia spowodowała załamanie na hiszpańskim rynku nieruchomości. Jednak po bardzo długim czasie zauważa się tendencję wzrostową zakupów nieruchomości w Hiszpanii – sprzedaż mieszkań i domów urosła do takiego poziomu, jakiego nie widziano od 2010 roku. Biorąc pod uwagę średnie ceny nieruchomości w kraju położonym nad Oceanem można wyciągnąć średnie wartości na poziomie:

  • Andaluzja – 2,8 tys euro/m2,
  • Katalonia i Madryt – 2,5 tys euro/m2,
  • Kraj Basków – 2,2 tys euro/m2,
  • Kantabria 1,9 tys euro/m2,
  • Baleary – 3,9 tys euro/m2.

W pozostałych krajach ceny mieszkań i domów wahają się w granicy 1 tysiąca euro, co w przeliczeniu na polskie warunki, jest mniejszą ceną niż średnie ceny 1 m2 w największych polskich miastach.

Biorąc pod uwagę ceny na hiszpańskim rynku, położenie tego malowniczego kraju oraz fakt, że kupując mieszkanie w Hiszpanii dostajesz je wykończone „pod klucz” warto rozważyć zainwestowanie w zakup nieruchomości w Hiszpanii. Niezależnie od tego, czy chcesz to zrobić na własny użytek czy na wynajem turystom – takie rozwiązanie wydaje się dobrą inwestycją.

 

post autora: Gosia