Site Loader

Znalezienie taniego domu niekiedy może graniczyć z cudem, ale są pewne sposoby, by ułatwić ten proces i znaleźć coś na naszą kieszeń. Poniższy przewodnik podpowie, jak znaleźć tanie nieruchomości Hiszpania (worldresidence.eu).

Bądź elastyczny

Jeśli masz ograniczony budżet, a nie masz obiekcji, co do mieszkania poza miastem, możesz rozważyć domki mobilne lub przyczepy na własnej ziemi. Jeśli nie chcesz ograniczać się, aż tak mocno, warto zastanowić się, czy aby na pewno potrzebujesz czterech sypialni. Pamiętaj, że bycie elastycznym zwiększa szanse znalezienia tańszej nieruchomości.

Znalezienie taniego domu niekiedy może graniczyć z cudem, ale są pewne sposoby, by ułatwić ten proces i znaleźć coś na naszą kieszeń

Zrób to sam!

Czasami dom, który potrzebuje naprawy za 15 tysięcy euro będzie kosztował się za 50 tysięcy euro, ale jego wygląd na pewno zniechęci niejednego inwestora. Koszty naprawy można zredukować, jeśli sami podejmiemy się niektórych czynności, np. malowania ścian lub kładzenia podłóg. Jeśli nie boisz się majsterkowania ani ubrudzenia rąk- remont własnego domu w Hiszpanii może być świetną przygodą!

Rozejrzyj się za tańszymi miejscowościami

Czy na pewno musisz mieszkać w Barcelonie? A może wystarczy, że będzie ona nie dalej niż godzinę jazdy samochodem od domu? W niektórych rejonach możesz zaoszczędzić dziesiątki tysięcy euro, wybiegając się pół godziny od centrum miasta. Weź również pod uwagę miasta, które ucierpiały w wyniku kryzysu w 2008 roku. Niektóre z tych miejscowości wciąż oferują znakomite okazje.

Zajrzyj do banku…

Banki posiadają w inwentarzach przejęte domy, które tylko czekają na to aby sie sprzedać. Często są to prawdziwe perełki, które można kupić za grosze.

… lub popytaj wokół siebie

Może masz znajomych w Hiszpanii, którzy mogli by pomóc w poszukiwaniach i uruchomić pocztę pantoflową? Jeśli już mieszkasz w Hiszpanii, pospaceruj lub pokręć się po dzielnicy, którą lubisz i… porozmawiaj z mieszkańcami, których prawdopodobnie spotkasz po drodze. Hiszpanie są bardzo pomocnym narodem i nawet jeśli nie znajdziesz odpowiedniego domu- zyskasz kilku dobrych znajomych.

Czasami dom, który potrzebuje naprawy za 15 tysięcy euro będzie kosztował się za 50 tysięcy euro, ale jego wygląd na pewno zniechęci niejednego inwestora

Zapukaj

Jeśli już odważyłeś się porozmawiać z nieznajomymi na ulicy, pora by zapukać do ich drzwi! Brzmi to niedorzecznie, ale jeśli dana dzielnica jest tą jedyną, warto przedstawić się jako potencjalny inwestor, a może się uda? Niestety wymaga to stalowych nerwów i determinacji oraz czasu. Szanse nie są duże, ale jeśli natkniesz się na kogoś, kto chciałby sprzedać swoją nieruchomość- możesz trafić w świetną ofertę!

Wyrób nawyk

Regularnie przeglądaj biura nieruchomości i raporty odnośnie sytuacji mieszkaniowej w Hiszpanii. Warto zwrócić uwagę na nieruchomości, które znajdują się dość długo na stronach i spróbować negocjować. Ponadto regularne sprawdzanie ofert, pozwoli na lepsze określenie trendów oraz znalezienie prawdziwych perełek.

Niestety, znalezienie nieruchomości z ograniczonym budżetem jest czasochłonne i bywa problematyczne, ale dla chcącego nic trudnego!

post autora: Gosia