Site Loader

Posiadanie nieruchomości w ciepłym kraju, najlepiej nad morzem, z pięknymi widokami z okna – brzmi to trochę jak nieosiągalne marzenie. Jak się okazuje – ta nieosiągalność jest silną przesadą. Kryzys, jaki swego czasu dotknął hiszpańskiego rynku nieruchomości pozwala bowiem na nabycie tam lokum po naprawdę atrakcyjnej cenie. Tanie domy w Hiszpanii na sprzedaż – Worldresidence wystawiają przy tym nie tylko tamtejsze biura nieruchomości – równie dobrze możemy dokonać transakcji, korzystając z usług polskiego pośrednika.

Dla kogo inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii może być dobrym pomysłem

Czy jednak kupno nieruchomości w tak odległym miejscu jest faktycznie dobrym pomysłem? W kilku wypadkach – niewątpliwie tak.

Tanie domy w Hiszpanii na sprzedaż oferowane są też - jak już wspomniano - przez polskie biura nieruchomości

Przede wszystkim zakup takiego domu czy apartamentu możemy traktować jako okazję inwestycyjną. Hiszpański rynek nieruchomości przeżywa obecnie kryzys, związany z pandemicznymi obostrzeniami. Brak zagranicznych turystów wpływa pośrednio na ceny nieruchomości w popularnych miejscowościach. Można więc spodziewać się odbicia i wzrostu cen po wygaśnięciu epidemii i zniesieniu restrykcji. Osoby kupujące dzisiaj korzystają więc, zawierając transakcje po stosunkowo niskich cenach i mogą skorzystać na potencjalnych wzrostach na tym rynku.

Nawet jednak gdyby do takowych nie doszło (tego przecież nie można wykluczyć), niezwykle korzystnie przedstawiają się relacje cen zakupu hiszpańskich nieruchomości do potencjalnych zysków z ich dzierżawy. Pozwala to na uzyskanie szybkiego zwrotu zainwestowanych środków dzięki wynajęciu pokoi bądź całych nieruchomości turystom bądź stałym mieszkańcom – ci ostatni też w końcu potrzebują lokum. Niskie ceny zakupu w połączeniu z potencjalnie wysokimi zyskami z najmu powodują też, że inwestycje w nieruchomości w Hiszpanii mogą być rozpatrywane w kategorii zyskownej lokaty kapitału, szczególnie przy niskim oprocentowaniu środków deponowanych w bankach.

Tanie domy w Hiszpanii na sprzedaż oferowane są też – jak już wspomniano – przez polskie biura nieruchomości. Oznacza to, że aby dokonać transakcji niekoniecznie musimy znać język hiszpański, lokale prawo i zwyczaje handlowe. Przez cały proces możemy być przeprowadzeni przez doświadczonych pracowników biura pośredniczącego. Służą oni również pomocą przy organizacji i obsłudze najmu domu.

Nie zapominajmy też, że dom czy apartament w ciepłym kraju może być miejscem spędzenia wakacji również dla nas i naszej rodziny. Być może również za jakiś czas, wzorem przedstawicieli innych narodowości, Polacy będą mieli w zwyczaju spędzać w takich rezydencjach jesień swego życia – warto pomyśleć o tym już dzisiaj.

post autora: Gosia