Site Loader

Możesz przenieść do swojego domu około piętnaście procent planowanego budżetu jako kapitał obrotowy, z którym możesz dokonywać wpłat i płacić podatki oraz natychmiastowe opłaty, gdy będziesz gotowy do kontynuowania. Pamiętaj, że nigdy nie uzyskasz najlepszego kursu wymiany ze swojego banku, więc spójrz na specjalistów walutowych i porozmawiaj z nimi o swoich przelewach w euro i uzyskiwaniu najlepszych transakcji przelewów i wymiany. Jak tylko zaczniesz spotykać się z agentami nieruchomości, deweloperami lub kimkolwiek, kto ma nieruchomość do sprzedania, spodziewaj się „twardej sprzedaży”. Możesz zostać poddany sprytnej presji ze strony tych ludzi, aby kupić. Nawet jeśli poczujesz się tak, jakbyś nie podpisał się pod tą idealną nieruchomością w chwili, gdy ją zobaczysz, stracisz szansę na jej zakup na zawsze – nie jest to powód do pośpiechu. W końcu zawsze istnieje więcej niż jedna idealna właściwość, a jeśli naprawdę chcesz się upewnić, że robisz to, co trzeba. W chwili obecnej domy w Hiszpanii do kupienia (z których oferta zapoznasz się tutaj: https://worldresidence.eu/lista-ofert-zakup-ceny/domy-na-sprzedaz-w-hiszpanii/) cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Powinieneś poświęcić cały czas, którego potrzebujesz, aby dowiedzieć się wszystkiego o Hiszpanii i nieruchomościach, zanim w ogóle podejmiesz jakiekolwiek zobowiązanie. Traktuj wszystko, co słyszysz, z przymrużeniem oka, pozostań stanowczy i wierny procesowi.

Po znalezieniu wymarzonego domu, aby kontynuować, musisz mieć prawnika. Gdziekolwiek chcesz kupić dom w Hiszpanii, zawsze upewnij się, że masz niezależnego i profesjonalnego prawnika, który doradzi Ci w sprawie zakupu. Upewnij się, że lokalny prawnik reprezentujący Twoje interesy jest niezależny od agenta nieruchomości, dewelopera lub firmy pokazującej Ci nieruchomości. Jeśli twój hiszpański nie jest zbyt dobry, znajdź anglojęzycznego prawnika. Nie jest to tak trudne w Hiszpanii i zapewni, że wszystkie szczegóły umowy zostaną wyjaśnione bez niejasności tłumaczenia i upewnią się, że prawnik specjalizuje się w hiszpańskim prawie gruntowym. Poproś o numer rejestracyjny swojego adwokata i sprawdź, czy jest on zarejestrowany i praktykuje w lokalnej izbie adwokackiej (Colegio de Abogados). Twój prawnik powinien również posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej.

Podsumowanie

Po zaakceptowaniu oferty podpisujesz warunkową umowę kupna, która chroni Ciebie i Twój depozyt w przypadku, gdy Twój prawnik znajdzie coś niewłaściwego w nieruchomości, jej aktach lub prawie sprzedawcy do jej sprzedaży. Zazwyczaj w tym momencie zapłacisz depozyt w wysokości około 10%. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz założyć konto bankowe i mieć hiszpański N.I.E numer na miejscu – twój prawnik lub agent nieruchomości może ci w tym pomóc. Teraz musisz bardzo uważnie obserwować wybranego prawnika i upewnić się, że zajmują się wyszukiwaniem i sprawdzaniem w odpowiednim czasie, aby spełnić warunki umowy. Możesz również zlecić zbadanie lub wycenienie nieruchomości przez niezależnego geodetę i jest to zdecydowanie wskazane, zwłaszcza jeśli kupujesz nieruchomość odsprzedaży. Wyniki ankiety mogą dać ci silniejszą pozycję negocjacyjną ze sprzedawcą i lepsze zrozumienie, co naprawdę jesteś gotów zapłacić za nieruchomość. Po zakończeniu i osiągnięciu porozumienia z kupującym, twój prawnik przeprowadza niezbędne kontrole i przeprowadza należytą staranność. Zwykle obejmuje to przegląd umowy sprzedaży, weryfikację tytułów i przeprowadzanie innych kontroli w celu zapewnienia ochrony interesów. Kolejnym krokiem jest podpisanie prywatnej umowy ze sprzedawcą. W tym momencie będziesz również zobowiązany do złożenia depozytu zgodnie z warunkami umowy. Pamiętaj, że zmiana zdania po podpisaniu umowy może kosztować Cię fortunę, więc bądź absolutnie pewny swojej decyzji przed podpisaniem.

post autora: Gosia